FILM BILGILERI 5 ay önce eklendi
Roma 2018 Filmi izle

Roma 2018 Filmi izle Film Özeti

Roma izle, Roma 2018 izle, Roma 2018 filmi izle, Roma filmi izle 2018. Roma Film Konusu, Roma Filminin yönetmenliği, Altın Küre ve Oscar ödül sahibi Alfonso Cuarón’a aittir. Roma film konusu; yönetmenin büyüdüğü bölgede yaşanan olaylara dayanmaktadır. Roma film, 1960 ve 70 yıllarda Meksika’da yaşayan Alfonso’nun, o döneme ait onda bırakan izlenimlerini taşımaktadır. Roma filmi gerçekliğe uzanması için siyah beyaz olarak çekilmiştir. Roma filmi, 70’li yıllarda, Meksika’nın bir mahallesinde yaşayan orta halli bir ailenin, politik ve sosyal sorunlar arasında dengelerini korumaya çalışmalarına ve yaşam mücadelesi vermesine odaklanmaktadır.
Roma film; orta sınıf bir ailenin yanında hizmetçilik yaparak yaşamına devam eden Cleo’nun etrafında şekillenir. Aile içinde, gelişen olaylar sonucu aile fertleri arasında çıkan anlaşmazlıklar baş gösterirken, sokaklarda da hükümetin destekliği örgütle öğrenci grupları arasında çatışmalar yaşanır. Roma filmi; 70’li yılların Meksika’sındaki yaşayan insan ilişkilerine ve her dönem karşımıza çıkan hükümet yanlıları-karşıtları arasında çıkan anlaşmazlıkları gözler önüne sermektedir. Roma filmi, 70 yılları bizlere yansıtırken, çatışmanın her yerde insanların her döneminde, aynı şekilde işlediğini bir kez daha bizlere göstermektedir. İnsanoğlu, içinde bulunan kaos ve çatışmanın yansımalarını farklı dönemlerde de olsa aynı şekilde yaşandığını görüyoruz.
Roma filmi oyuncu kadrosunda; Marina de Tavira, Marco Graf, Daniela Demesa, Yalitza Aparicio gibi oyuncular yer alır. Yönetmenliğini Alfonso Cuarón’ın yaptığı Roma filmi; Venedik Film Festivali’nde, en iyi film dalında Altın Aslan ödülü almıştır.

Tür: 2018 Filmleri, Dram Filmleri, Yabancı Filmler

Yapım: 2018 - Meksika , ABD

Yönetmen: Alfonso Cuarón

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?