Ölümcül Makineler izle (Mortal Engines) Türkçe Dublaj 2018

3


Ölümcül Makineler Türkçe Dublaj Fragman

Bir önceki filmimiz izle.
FILM BILGILERI 5 ay önce eklendi
Ölümcül Makineler izle (Mortal Engines) Türkçe Dublaj 2018

Ölümcül Makineler izle (Mortal Engines) Türkçe Dublaj 2018 Film Özeti

Ölümcül Makineler izle, Ölümcül Makineler full izle, Ölümcül Makineler Türkçe Dublaj izle, Ölümcül Makineler 2018 full izle. Yine bir kitap uyarlaması olan film içine çok muhteşem görsel efektleri içinde barındırmaktadır. Türkiye Türkçesine çevrilen kitaptın isimi okumak isteyenler için yürüyen kentler şeklindedir. Konusu kitabın isminden daha iyi anlaşılmaktadır. Çünkü aynı şekilde filme uyarlanmış olan konu filmin ismiyle de müsemmadır. Çok ileri zamanlarda gerçekleşen filmin koşunda yine zayıf ,güçlü çatışması bitmeyen dünya meseleleri ele alınmaktadır.

En ilginç yanı ise çok ilerleyen zamanlarda çok ileri medeniyetlere taşınması gereken dünyanın aksine ileri teknolojiyle medeniyet gerilemiş yaşamasına tanık olacağınız bir filmdir. Konusu büyük dünya savaşlarından sonra dünyada eser kalmamıştır. Artık şehirlerin kolonileştiği bir dünya söz konusudur. Bu dünyada her şey çok farklı büyük ve yürüyen şehirler küçük şehirleri yağmalamakla ve kovalamakla meşguldür.

Kimin gücü kime yeterse mantığının hakim olduğu bir dünyadadır. Tekerlekler üzerinde yürüyen Londra kenti eski kuzey denizin kurumuş olan kısmında boylu boyunca bütün küçük kentleri kovalıyordu. Loncaların kurulduğu filmin konusunda tarihçiler loncası başkanının kızına aşık olan Tom kendini bir maceraya atar ve sevdiği kızın babası yani baş tarihçinin hayatını kurtarmaya çalışır. Yalnız işler hiçte beklediği gibi cereyan etmez. Çünkü kendini suikastçı Hester’le birlikte acımasız düzenin içinde kaçarken bulur.
Yeni dünyanın tam bir felaket bir düzeni vardır. Daha doğrusu düzensizliği işte bunu için kişinin canı için mücadele göstermesi gerekmektedir. hareket eden bu büyük şehirler tıpkı birebir gemi gibi hareket etmektedirler. Tom yürüyen büyük şehirlerden olan Londra’nın alt kesiminden biridir. Yolları kaçak olan Hester Shaw ile kesişince birlikte canlarını korumak için birlikte hareket etmek zorunda kalırlar.

Ve bu onların hayatının tamamen değişmesine yol açacaktır. Savaşların meydana getirdiği kıyamet sonrasında yürüyen şehir haline gelen Londra’da meydana gelen Nikola isimli bir göçebenin liderliğini üstlendiği bir grubun hayatta kalmak için başına gelenlerle yaptığı mücadeleyi anlatıyor. Yalnız bu iki kafadar birleşince tabi ikisi de farklı bir karakter bu düzenin ve hayatın değişmesinde büyük rol oynarlar. Kurdukları ittifak çok güzel bir şekilde işler. Ve hiç ummadıkları gelişmeler arka arkaya dizilirler.

Tür: 2018 Filmleri, Bilim Kurgu Filmleri, Editörün Seçimi Filmler, Yabancı Filmler

Yapım: 2018 - ABD

Yönetmen: Christian Rivers

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Ölümcül Makineler izle (Mortal Engines) Türkçe Dublaj 2018” filminde 1 Yorum bulunuyor.
  1. SOMURTKAN - 4 ay önce demiş ki:

    ölümcül makineler filmi çok iyi