Donbass izle 2018 Türkçe Dublaj

1
( Yüksek Kalite ) Fragman Tek ParçaYorum yap


Bir önceki filmimiz izle.
FILM BILGILERI 5 ay önce eklendi
Donbass izle 2018 Türkçe Dublaj

Donbass izle 2018 Türkçe Dublaj Film Özeti

Doğu Ukrayna’da savaş toplumunun durumu işleniyor. Buradaki toplum, üzerinde uygulanan maniplasyon ve propogandanın etkileri sonucu bulunduğumuz gerçek sonrası çağda bozulmaya başlıyor.
Film sadece işgal altındaki Ukrayna’nın kurgu malzemesi gibi düşünülmemelidir. Daha da garip sıra dışı, biraz rahatsız edici, esprili bir belgesel gibi de düşünülebilir. Donbass kaba ve güçlüdür. Donbass’ta olup bitenlere karşı kimse gözlerini kapayamaz. Üstelik bu eski Rus topraklarının yeniden kolonize olmasından daha farklı bir şey de değildir. İnsanlar artık güçsüz kalmıştır ve kavgalarının bitkin ağırlığını taşımaktadırlar. Fakat süregelen ateş ve şiddet aynı olayları fazlasıyla davet etmeye devam etmektedir.
Donbass’ın doğu bölgesi, yıllardır melez bir savaşa sahne olmaktadır. Açık silahlı çatışmalar, ayrılıkçı çeteler tarafından işlenen suçlar ve yağmalama filmde açıkça gözler önüne seriliyor. Donbass’ta yaşananlar o kadar ileri düzeydedir ki, savaşa barış denilir. Propoganda gücünü gerçekten alır. Nefret sevgi kadar kabul görür. Filmde Donbass’ta yapılan bir yolculuk grotesk ve trajik konumda işlenen hayat ve ölüm gibi bir dizi çılgın maceralar gözlerinizin önünden geçiyor.
Ne yazık ki filmin konusu bir bölge, bir ülke ya da politik bir sistem hakkında kurgulanmış bir öykü değil. Gerçeklikten sonra kaybolan bir dünyanın hikayesi anlatılıyor. Yanlış tanımlanan kimliklerin hikayesi anlatılıyor. Bu filmdeki hikayeler her birimizle ilgili.
Film 2018 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yarışmaya hazırlanıyor.

Tür: 2018 Filmleri, Dram Filmleri, Türkçe Dublaj Film izle, Yabancı Filmler

Yapım: 2018 - Almanya , Ukrayna , Fransa , Hollanda , Romanya

IMDB Puanı: 7.1

Yönetmen: Sergei Loznitsa

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?