Don Kişotu Öldüren Adam izle 2018 Türkçe Dublaj

1


Bir önceki filmimiz izle.
FILM BILGILERI 5 ay önce eklendi
Don Kişotu Öldüren Adam izle 2018 Türkçe Dublaj

Don Kişotu Öldüren Adam izle 2018 Türkçe Dublaj Film Özeti

Don Kişotu Öldüren Adam izle, Don Kişotu Öldüren Adam full izle, Don Kişotu Öldüren Adam Türkçe Dublaj izle.
Fantastik film severlerin izleyebileceği türden bir film olan Don Kişot’u öldüren adam konusu itibariyle kült filmler arasında yerini almaya hazırdır. Bu film hazırlığı sırasında epey zahmetlerin yaşandığı bir film olması hasebiyle de merak uyandıran bir filmdir. Terry Gilliam’ın 14 eserlerin en yakın uyarlandığı söylene eser balıkçı kral eserine daha yakın durmaktadır. Bu eserin rüyalar aleminde gezen bir adamdan bahsetmesi ile yakındır.

Bu filmde klasik olarak rüyasında etrafına ateş saçan şövalye tarafından kovalandığını gören Jack’in bu sefer 17. Yüzyılda yaşayan ihtişamlı sarayında rüyalar içinde yüzen bir don Kişot’u olarak karşımıza çıkmaktadır. Rüyalarla özleşmiş onlar hakkında bilgi toplamak için sorular soran kahramanlarının rüyasının gerçekleştirmedeki inadından vazgeçmediğini beyaz sahneye uyarlayan bu film yönetmenin geniş bir hayal gücü olduğunu izlerken bize izlettirecek bir yapıttır.

Barok ve sürrealist bir film olan bu film değişmeyen kültlerde olan don Kişot’u filmini yeni bir uyarlaması tadındadır. Bu filmde gerçekler rüya alemi hayaller arasında müthiş bir yolculukta ilerleyerek acı ve mutluluğu özleştirmesi hedeflenen bir filmdir. Bu film yapı zamanı neredeyse 30 yıl sürmüş olaylı bir filmdir. Filmde bir tane yönetmen vardır ismi Toby reklam filmi yönetmedir. Gençlik yılarında Toby bir film çekiyor. Bu film don Kişot’u anlatıyor. İspanyanın bir yöresinde yaptığı bu seyahatte çektiği filmin bulunduğu yere uğruyor. İşte o filmde don Kişot’u rolünü oynattığı kunduracıyla karşılaşır. Yalnız şok olacağı bir durumla karşılaşır.

Don Kişot’u rolünü oynayan kunduracı halen oynadığı rolün etkisiyle yaşlanmasına rağmen kendini don Kişot’u zanneder bir rüya aleminde yaşarken bulur. Bütün bunlara anlam vermeye çalışan Toby ihtiyarın kendini değirmelere saldıran kahraman don Kişot’u olarak çılgın yansımaların içinde kaybolmuş olarak görür. Hiç hesapta olmadığı halde kendini sürrealist bir maceranın içinde bulan Toby, yıllar önce idealist düşüncelerle çektiği filmin doğurduğu sonuçlara katlanmak zorunda kalır. Bu yüzden yaşlı kunduracıyı terk edemez . ihtiyar kunduracı Toby’yi güvenilir refakatçisi Sancho Panza olduğunu zanneder. Ve bu sanrılı ihtiyarın sürüklediği maceraya birlikte atılmış olurlar. filmizletsek.com iyi seyirler diler…

Tür: 2018 Filmleri, Dram Filmleri, Fantastik Filmler, Yerli Film izle

Yapım: 2018 - İspanya , İngiltere

Yönetmen: Terry Gilliam

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?